Powiat oświęcimski. „Akcja Zima”. Nadmiar alkoholu mogli przypłacić  życiem. Z pomocą przyszły osoby postronne i policjanci

Okres zimowy stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych i nietrzeźwych. W związku z powyższym policjanci w ramach akcji „Zima” kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i proponować im schronienie w noclegowniach lub ogrzewalniach. Podczas służby funkcjonariusze uwagę zwracają również uwagę na przystanki autobusowe oraz miejsca ustronne, w których mogą znajdować się śpiące osoby nietrzeźwe. Wiele zgłoszeń otrzymujemy również od mieszkańców powiatu oświęcimskiego. Z takimi właśnie przypadkami mieliśmy do czynienia w ciągu ostatnich mroźnych dni oraz jeszcze mroźniejszych nocy.

Wieczorem 23 lutego 2018, tuż po godzinie 19.00 anonimowa osoba zaalarmowała policjantów o leżącym przed wejściem na cmentarz w Jawiszowicach, nietrzeźwym mężczyźnie. Policjanci z komisariatu Policji w Brzeszczach natychmiast pojechali na miejsce, gdzie udzielili pomocy 49 – latkowi bez stałego miejsca zamieszkania. O godzinie 22.00 kolejna osoba postronna powiadomiła, że w Chełmku na chodniku przy ulicy Krakowskiej leży nietrzeźwy. Policjanci z komisariatu Policji w Chełmku niezwłocznie pojechali we wskazane miejsce, gdzie odnaleźli mieszkańca Chełmka znajdującego się w stanie upojenia alkoholowego. Na miejsce wezwali Pogotowie Ratunkowe, które zabrało mężczyznę do szpitala.

W dniu 24 lutego 2018 o godzinie 8.00 w Kętach na chodniku przy ulicy Sobieskiego, mieszkanka powiatu bielskiego zauważyła leżącego nietrzeźwego mężczyznę. Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach przewieźli go do miejskiej ogrzewalni. O godzinie 22.30 mieszkaniec Kęt zauważył śpiącego pod jednym z balkonów nietrzeźwego mężczyznę. Policjanci przewieźli go do miejsca zamieszkania.

Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy i jednocześnie apelujemy, o taką samą reakcję, wobec kolejnych osób, które w najbliższym czasie wykażą się brakiem rozsądku i troski o własne życie. Prosimy również o zwrócenie uwagi i reagowanie na los zwierząt, dla których mróz stanowi poważne zagrożenie.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.