Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Powiat oświęcimski. Akcja "Zima 2017" NIE DAJ ZAMARZNĄĆ - POWIADOM

Okres zimowy stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych i nietrzeźwych. Każdego roku na terenie kraju odnotowuje się kilkadziesiąt przypadków zgonów, w wyniku wychłodzenia organizmu. Aby, temu przeciwdziałać wszyscy powinni reagować, aby pomoc nadeszła w porę.

Policjanci powiatu oświęcimskiego codziennie, co najmniej kilkukrotnie interweniują wobec nietrzeźwych pieszych, którzy stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym, bądź śpią pod gołym niebem. W okresie zimowym takie sytuacje mogły by się zakończyć się tragicznie.

W okresie zimowym, jednym z zadań policjantów w ramach akcji Zima, jest kontrola miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne m. in opuszczone budynki czy rejony ogródków działkowych. Odnalezionym tam osobom proponują schronienie w noclegowni lub ogrzewalni. Ponadto podczas służby policjanci zwracają uwagę także na przystanki autobusowe i inne ustronne miejsca, gdzie mogą znajdować się śpiące osoby nietrzeźwe.

Wiele zgłoszeń, otrzymujemy również od mieszkańców powiatu oświęcimskiego. Najczęściej są to przypadki, gdy nietrzeźwy śpi na klatce schodowej, strychu czy w piwnicy. Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy, jednocześnie apelujemy błyskawiczne przypadki, w których zagrożone byłoby życie bądź zdrowie. Wystarczy jeden telefon do służb.

Apelujemy również do mieszkańców, aby zwrócili uwagę na mieszkających w sąsiedztwie samotnych seniorów, być może potrzebują oni wsparcia i pomocy. W takich przypadkach wystarczy powiadomić najbliższy ośrodek pomocy społecznej lub Policję.


WYKAZ OŚRODKÓW DLA BEZDOMNYCH W POWIECIE OŚWIĘCIMSKIM:

  1. Oświęcim, Schronisko dla osób bezdomnych ul. Dąbrowskiego 139, tel. 33 842 03 65, email: brak

  2. Oświęcim, Ogrzewalnia Miejska ul. Dąbrowskiego 139, tel. 33 842 03 65, email: brak

  3. Brzeszcze, Schronisko ulica Mickiewicza 6, tel. 32 211 12 51, kom: 574 697 236, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  4. Kęty, Ogrzewalnia ul. Spacerowa 2 , tel. 33 845 28 70 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


WYKAZ OŚRODKÓW DLA OSÓB BEZDOMNYCH W MAŁOPOLSCE