Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Przekroczył prędkość o powyżej 50km/h

W dniu 16 listopada 2017 w Oświęcimiu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, pilnując bezpieczeństwa na drogach powiatu, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który
w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h.

W czwartkowy poranek tuż przed godziną 09.00 na ulicy Ceglanej do kontroli drogowej policjanci zatrzymali samochód marki Audi, którego kierowca jechał z prędkością 103km/h, przy dozwolonej prędkości 50km/h. Jak się okazało za kierownicą pojazdu siedział 34 – letni mieszkaniec Pisarzowic. W związku z przekroczeniem prędkości o 53 km/h oraz brakiem prawa jazdy, podczas kontroli policjanci poinformowali go, że zostanie ukarany mandatem oraz punktami karnymi. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu, w związku z powyższym materiały, dotyczące wykroczeń których się dopuścił, zostaną przekazane do sądu z wnioskiem o ukaranie. Równocześnie informacja dotycząca przekroczenia prędkości zostanie przesłana do Starostwa Powiatowego, celem wydania decyzji dotyczącej zatrzymania jego uprawnień do kierowania na trzy miesiące.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.