Powiat oświęcimski.  Akcja „Prędkość” z wykorzystaniem nowoczesnego laserowego videorejestratora

W dniu 5 stycznia 2018 policjanci oświęcimskiej drogówki, dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, na terenie powiatu oświęcimskiego, realizowali działania w ramach akcji pn. „Prędkość”. W działaniach został wykorzystany nowoczesny laserowy miernik prędkości. W ciągu kilku godzin akcji funkcjonariusze skontrolowali blisko 100 pojazdów, których kierowcy, aż w 81 przypadkach przekroczyli dozwoloną prędkość. Jeden z kierujących jechał z prędkością 106/km/h, przy dozwolonej 50km/h, więc oprócz mandatu zostały mu zatrzymane prawo jazdy.

Do zatrzymania pirata drogowego doszło tuż przed południem w miejscowości Zasole gm. Brzeszcze. Policyjny videorejestrator wskazał, że kierowca bmw jedzie z prędkością 106 km/h na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h. W związku z powyższym pojazd został zatrzymany do kontroli. Podczas czynności okazało się , że za kierownicą auta siedzi 24 letni mieszkaniec Gminy Przeciszów. W związku z przekroczeniem prędkości o 56 km/h policjanci ukarali mężczyznę mandatem, punktami karnymi, a także zatrzymali jego prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać dopiero za trzy miesiące.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.