Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Taśma naprawcza mocowała drzwi toyoty, którą jechała mieszkanka powiatu chrzanowskiego

Bohater serialu przygodowego MacGyver, szarej taśmy technicznej używał w wielu ekstremalnych sytuacjach. Policjanci z oświęcimskiej drogówki, ujawnili jak z jej mocujących właściwości korzystała jedna z kierujących.

W dniu 6 lutego 2018 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, pełnili służbę na DK 44 w Oświęcimiu. O godzinie 11.45 na trasie Oświęcim - Zator zauważyli samochód marki Toyota z uszkodzonymi drzwiami od strony kierowcy, przyklejonymi do karoserii taśmą naprawczą. Funkcjonariusze natychmiast pojechali za toyotą dając kierującej sygnał do zatrzymania się. Kobieta zjechała na pobocze, a następnie nie mogąc uchylić szyby od strony kierowcy, wysiadła z auta drzwiami od strony pasażera.

Podchodząc do auta policjanci potwierdzili, że się nie przewidzieli, a drzwi do karoserii pojazdu naprawdę są przymocowane szarą taśmą techniczną. Podczas czynności poinformowali 37 – letnią mieszkankę powiatu chrzanowskiego, że tak uszkodzonym samochodem nie wolno poruszać się po drogach publicznych. Kobieta z kolei wyjaśniła, że samochód z uszkodzonymi drzwiami został zakupiony kilka dni wcześniej, a ona nie zdawała sobie sprawy, że nie może się nim poruszać, pomimo tego, że nie posiadała dowodu rejestracyjnego z aktualnymi badaniami stanu technicznego pojazdu.

Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze nałożyli na kierująca mandat karny, a samochodu nie dopuścili do dalszej jazdy.