Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Policjanci odnaleźli kierowcę, który pozostawił kluczyki w samochodzie

W dniu 1 listopada 2017 policjanci odnaleźli właściciela samochodu marki VW, który z roztargnienia pozostawił kluczyki w zamku bagażnika swojego auta, a sam poszedł w odwiedziny do znajomej. Szczęśliwie, powyższy fakt zauważył wzorowy, spostrzegawczy obywatel, a nie złodziej.

Wczoraj wieczorem tuż przed godziną 19.00 policjanci zostali powiadomieni przez anonimową osobę,
o kluczykach pozostawionych w zamku bagażnika samochodu marki VW, zaparkowanego przy jednej z ulic na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu. Na miejsce natychmiast udał się jeden z patroli, którego funkcjonariusze odnaleźli pojazd, a następnie ustalili personalia właściciela pojazdu. Okazał się nim 31 - letni mieszkaniec Katowic. Policjanci chcąc pomóc właścicielowi auta, i nie narażać go na niepotrzebny stres, zaczęli rozpytywać mieszkańców sąsiednich bloków, aby ustalić w którym mieszkaniu może przebywać. Już po kilkunastu minutach trafili do mieszkania Oświęcimianki, u której gościł właściciel VW. Mężczyzna podziękował za interwencję, a następnie odpowiednio zabezpieczył pojazd.

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się osobie, która powiadomiła policjantów. Gdyby nie jej zgłoszenie, okazję mógł wykorzystać złodziej.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.