Oświęcim. Czujna  mieszkanka Oświęcimia prawidłowo zareagowała na obcą osobę w bloku

Policjanci bardzo często apelują do mieszkańców, aby zwracali uwagę na podejrzanie zachowujące się osoby, znajdujące się w klatkach schodowych bloków lub w rejonie miejsca zamieszkania. Na taki właśnie apel odpowiedziała 57 – letnia mieszkanka Oświęcimia.

Do zdarzenia doszło wczoraj w jednym z bloków na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu. Tuż po godzinie 19.00, kobieta zaniepokojona hałasami dobiegającymi zza drzwi, wyszła na klatkę schodową, gdzie zastała zakładającego jakieś przewody mężczyznę. Zapytała go, co takiego instaluje, na co uzyskała odpowiedź, że „zakłada ładunek wybuchowy”. Kobieta nie zlekceważyła informacji i niezwłocznie powiadomiła Policję.

Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres, gdzie wylegitymowali zaskoczonego mężczyznę, którym okazał się pracownik jednej z firm remontowych. Mężczyzna potwierdził, iż udzielił takiej odpowiedzi, lecz miała to być forma żartu. Został pouczony, aby pytania mieszkańców traktować poważnie i nie wprowadzać ich w błąd.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.