Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Areszt tymczasowy dla agresora i piromana

Sąd Rejonowy w Oświęcimiu zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego, wobec 50 – letniego mieszkańca Oświęcimia, który podczas awantury domowej podpalił kosz na śmieci, groził 70 – letniej matce, a następnie podpalił warte kilka tysięcy złotych łóżko szpitalne.

W sobotę przed południem, dyżurny oświęcimskiej komendy Policji został powiadomiony przez mieszkańców Osiedla Błonie w Oświęcimiu, o awanturze do której doszło w jednym z mieszkań. Pod wskazany adres natychmiast został wysłany patrol. Na miejscu okazało się, że interweniowali również strażacy, ponieważ 50 - latek podpalił jeden z koszy znajdujących się w mieszkaniu. W trakcie interwencji policjanci zauważyli dziwne zachowanie sprawcy awantury, który na dodatek zaczął uskarżać się na zawroty głowy. W związku tym na miejsce zostało wezwane Pogotowie Ratunkowe, które przewiozło go do szpitala. W trakcie pobytu na SOR mężczyzna, wykorzystał chwilę nieuwagi personelu i podpalił transportowe łóżko szpitalne. Ogień natychmiast został ugaszony przez jednego z pracowników. Po badaniach lekarskich 50 – latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Na podstawie zebranych materiałów zatrzymanemu zostały przedstawione zarzuty gróźb karalnych wobec matki oraz zniszczenia mienia szpitalnego poprzez podpalenie. W dniu 8 stycznia br. Sąd Rejonowy w Oświęcimiu, na wniosek Prokuratury, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego. W tej sprawie prowadzone są dalsze czynności gdyż policjanci ustalili, że mężczyzna był również agresywny wobec innych mieszkańców bloku.