Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Areszt tymczasowy dla agresora i piromana

Sąd Rejonowy w Oświęcimiu zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego, wobec 50 – letniego mieszkańca Oświęcimia, który podczas awantury domowej podpalił kosz na śmieci, groził 70 – letniej matce, a następnie podpalił warte kilka tysięcy złotych łóżko szpitalne.

W sobotę przed południem, dyżurny oświęcimskiej komendy Policji został powiadomiony przez mieszkańców Osiedla Błonie w Oświęcimiu, o awanturze do której doszło w jednym z mieszkań. Pod wskazany adres natychmiast został wysłany patrol. Na miejscu okazało się, że interweniowali również strażacy, ponieważ 50 - latek podpalił jeden z koszy znajdujących się w mieszkaniu. W trakcie interwencji policjanci zauważyli dziwne zachowanie sprawcy awantury, który na dodatek zaczął uskarżać się na zawroty głowy. W związku tym na miejsce zostało wezwane Pogotowie Ratunkowe, które przewiozło go do szpitala. W trakcie pobytu na SOR mężczyzna, wykorzystał chwilę nieuwagi personelu i podpalił transportowe łóżko szpitalne. Ogień natychmiast został ugaszony przez jednego z pracowników. Po badaniach lekarskich 50 – latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Na podstawie zebranych materiałów zatrzymanemu zostały przedstawione zarzuty gróźb karalnych wobec matki oraz zniszczenia mienia szpitalnego poprzez podpalenie. W dniu 8 stycznia br. Sąd Rejonowy w Oświęcimiu, na wniosek Prokuratury, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego. W tej sprawie prowadzone są dalsze czynności gdyż policjanci ustalili, że mężczyzna był również agresywny wobec innych mieszkańców bloku.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.