Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Areszt dla 28 – latka, podejrzanego o ugodzenie nożem mieszkańca Chełmka

W dniu 14 marca 2018 policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku doprowadzili przed wymiar sprawiedliwości 28 – letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego, podejrzanego o ugodzenie nożem 42 – letniego mieszkańca Chełmka. Sędzia przychylił się do wniosku Prokuratury orzekając wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt tymczasowy.

W ubiegłą niedzielę 11 marca 2018 roku o godzinie 15.00, policjanci zostali zaalarmowani o ugodzeniu nożem 42 – letniego mieszkańca Chełmka przez 28 – letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego. Pokrzywdzony z raną kłutą brzucha został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala, natomiast policjanci błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania podejrzanego, który odjechał samochodem marki Audi. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że sprawcą ugodzenia jest były mąż kobiety, z którą związał się pokrzywdzony.

Po kilkudziesięciu minutach intensywnej penetracji terenu oraz kontroli drogowych czynności poszukiwawcze zostały odwołane, z uwagi na fakt, iż podejrzany wrócił na miejsce zdarzenia, gdzie został zatrzymany. Trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Dwa dni później, podejrzany został doprowadzony przed oblicze prokuratora, który na podstawie zebranych dowodów postawił mu zarzuty dokonania uszkodzenia ciała, a następnie wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu. W dniu 14 marca br. sędzia przychylił się do wniosku prokuratora wydając postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym wobec 28 – latka.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawiania wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.