Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Brzeszcze. Aby zapłacić 35 zł mniej, dopuściła się przestępstwa

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach postawili zarzut usiłowania oszustwa 58 – letniej mieszkance Jawiszowic. Kobieta robiąc zakupy w jednym marketów, zamieniła metki na odzieży, którą planowała kupić. W ten sposób, chcąc zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych, dopuściła się przestępstwa.

Do zdarzenia doszło początkiem listopada br., w jednym z marketów w Jawiszowicach. Policjanci zostali wezwani przez pracowników ochrony sklepu, w związku z klientką, która chciała zapłacić 15 złotych za spodnie warte 50zł. W trakcie czynności policjanci ustalili, że kobieta robiąc zakupy, na spodnie w cenie 50 złotych, nakleiła metkę z odzieży wartej 15zł, a następnie podeszła do kasy. Jak się okazało 58 – latka chcąc zaoszczędzić 35 złotych, dopuściła się usiłowania oszustwa mniejszej wagi, które zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności bądź karze do 2 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.