Starostwo Powiatowe nagrodziło dzieci w konkursie plastycznym
W sali sesyjnej internatu powiatowego "Chemika" odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczestnikom XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem "Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy". Wicestarosta Teresa Jankowska osobiście pogratulowała laureatom.
  1. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 18 czerwca.
  2. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe.
  3. Konkurs oceniany był w dwóch kategoriach wiekowych.
  4. Wyróżnienia przyznano dla najlepszych prac plastycznych.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci, którego celem jest popularyzacja zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem od 2011 roku. Konkurs skierowany jest do najmłodszych, a jego tematyka skupia się na zdrowiu rolników i ich rodzin. Jak podkreśliła Urszula Hudzik, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Oświęcimiu, "Ten konkurs organizowany jest od 2011 roku i od lat niezmiennie cieszy się dużą popularnością. Poświęcony jest popularyzowaniu wśród najmłodszych zaleceń prewencyjnych dotyczących zdrowia rolników i ich rodzin oraz zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym."

W tegorocznej edycji konkursu, prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-3 oraz klasy 4-8. Komisja konkursowa brała pod uwagę zgodność z tematyką, walory estetyczne oraz oryginalność i pomysłowość w przedstawieniu przesłania konkursu. Teresa Sajdak z Placówki Terenowej KRUS w Oświęcimiu zaznaczyła, że "Wybór laureatów i wyróżnionych był bardzo trudny. Prace były piękne, pomysłowe i różnorodne pod względem technicznym."

Laureatami etapu regionalnego zostali:

Grupa wiekowa (0-3):

  • I miejsce: Maksymilian Miętka – Zespół Szkoły i Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Grodzisku
  • II miejsce: Igor Kocierz – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Osieku
  • III miejsce: Maja Kruczała – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Osieku

Grupa wiekowa (4-8):

  • I miejsce: Paulina Żyłka – Szkoła Podstawowa w Piotrowicach
  • II miejsce: Maria Zofia Luranc – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Głębowicach
  • III miejsce: Aleksandra Kurek – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Głębowicach

Wyróżnienia w kategorii 0-3 otrzymali: Mikołaj Świdergał z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Graboszycach, Amelia Bartnik z Zespołu Szkoły i Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Grodzisku, Helena Machaczka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Podolszu, Malwina Kwaczała ze Szkoły Podstawowej w Piotrowicach, Milena Miętka z Zespołu Szkoły i Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Grodzisku oraz Martyna Piątek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Głębowicach.

Wyróżnienia w kategorii 4-8 przyznano: Piotrowi Magierze ze Szkoły Podstawowej w Polance Wielkiej, Amandzie Trojak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Głębowicach, Hannie Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Smolicach, Nadii Bernaś ze Szkoły Podstawowej w Piotrowicach, Elizie Pawlik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Podolszu oraz Łucji Makuch ze Szkoły Podstawowej w Piotrowicach.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w obecności wielu zaproszonych gości, w tym wicestarosty Teresy Jankowskiej, prezesa Banku Spółdzielczego w Zatorze Katarzyny Lalik oraz przewodniczącego Rady Rolników Powiatu Oświęcimskiego Wojciecha Procnera. Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez liczne instytucje, w tym Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Starostwo Powiatowe, Bank Spółdzielczy w Zatorze oraz lokalne urzędy gmin.


Na podst. Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu