Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali 18 – letnią mieszkankę gminy Oświęcim. Nastolatka wsiadła za kierownicę seata mając w organizmie 1,2 promila alkoholu, po czym wypadła z jezdni uderzając w barierki.  

W sobotę (18.03.2023) tuż po godzinie 8 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące samochodu marki Seat, który wypadł z jezdni po czym uderzył w barierki.
Na miejsce natychmiast udali się policjanci. W trakcie czynności ustalili, że kierująca seatem 18 – letnia mieszkanka gminy Oświęcim jest pod wpływem alkoholu. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało 1,2 promila alkoholu. Po badaniach lekarskich okazało się, że doznała jedynie stłuczeń.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.
 

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie
Na podziękowania zasługują osoby, które wezwały służby ratunkowe i udzieliły pierwszej pomocy nastolatce.

Piłeś alkohol – nie wsiadaj za kierownicę. Widzisz nietrzeźwego za kierownicą – reaguj.
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada pijany kierowca,  prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy nietrzeźwemu lub też przekazanie informacji o zagrożeniu pod numer alarmowy 112