Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku zatrzymali 30 – latka podejrzanego o dwie kradzieże elementów rusztowania warszawskiego. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego przez złodzieja mienia.   

W ubiegły piątek (2.12.2022) po południu policjanci zostali powiadomieni o kradzieży trzynastu elementów rusztowania warszawskiego sprzed jednej z remontowanych posesji na terenie Chełmka. W trakcie prowadzonych czynności policjanci sprawdzili pobliskie  skupy złomu, gdzie w jednym z nich natrafili na 30 – letniego mieszkańca Chełmka z dwukołowym wózkiem wyładowanym elementami takiego właśnie rusztowania. Mężczyzna został zatrzymany  trafił do komisariatu Policji.

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany po rusztowania wybrał się dwa razy kradnąc po kilka sztuk ramek. Pierwsze sprzedał nieznanemu mężczyźnie, natomiast drugie postanowił sprzedać w skupie złomu.
Na podstawie zebranych dowodów zatrzymanemu postawiono dwa zarzuty kradzieży mienia. Aktualnie policjanci poszukują mężczyzny, który odkupił od 30 – latka kradzione ramki.

Za kradzież grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.