Dziś z udziałem starosty Andrzeja Skrzypińskiego i wójta Gminy Oświęcim Mirosława Smolarka nastąpił odbiór końcowy blisko 630-metrowego odcinka drogi powiatowej 1877 K ul. Greglów w Babicach (Gmina Oświęcim). Kierowcy mogą cieszyć się z nowej i równej nawierzchni jezdni, a piesi z chodnika, który zbudowano przy zmodernizowanym odcinku traktu.

W odbiorze wzięli udział również członek zarządu powiatu Jerzy Mieszczak, wiceprzewodniczący rady powiatu Piotr Śreniawski, radny Powiatu Jacek Pyrek oraz radni Gminy Oświęcim. Wykonawcą zadania była spółka Berger Bau Polska.

Warta blisko 2,2 mln zł inwestycja ruszyła na początku lata br. To ważny trakt łączący Babice z Brzezinką. Często z tej drogi korzystają kierowcy jadący ze Śląska do Oświęcimia, a chcący uniknąć stania w korkach na ul. Śląskiej.

Inwestycja objęła swoim zakresem remont istniejącej nawierzchni jezdni. Wzdłuż drogi powstał chodnik po jednej stronie traktu. Wyremontowano istniejące zjazdy, rowy, wraz z umocnieniem skarp i dna, wybudowano kanalizację deszczową. W celu uspokojenia ruchu, w rejonie skrzyżowania z ul. Spacerową zastosowano wyniesienie nawierzchni tarczy skrzyżowania.

To kolejny przykład znakomitej współpracy Powiatu Oświęcimskiego i Gminy Oświęcim – podkreślił starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

Wtórował mu radny Jacek Pyrek.

Wykonano wyniesione skrzyżowanie, które jest bardzo bezpieczne dla użytkowników drogi. Dobra współpraca Starostwa Powiatowego i Gminy Oświęcim owocuje inwestycjami, obejmującymi kompleksową modernizację dróg, budowę chodników i barierek zabezpieczających – powiedział radny Rady Powiatu w Oświęcimiu.

Zadanie zostało sfinansowane z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego oraz budżetów Powiatu Oświęcimskiego i Gminy Oświęcim.

Fot. RL