Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Kęty. Policjanci zatrzymali złodzieja i zwrócili rower pokrzywdzonej

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach, podczas interwencji związanej z poszukiwaniem złodzieja roweru wykazali się świetnym rozpoznaniem oraz wyjątkową spostrzegawczością. W niespełna godzinę zatrzymali złodzieja i odzyskali rower, który zwrócili pokrzywdzonej.

W ubiegłą środę (14.10.2020) tuż po godzinie 19.00, policjanci zostali powiadomieni przez 50 – letnią mieszkankę powiatu bielskiego, o kradzieży roweru, który pozostawiła przed jednym sklepów spożywczych.

Na miejsce natychmiast udał się jeden z patroli. Na podstawie opisu roweru, który podała pokrzywdzona policjanci skojarzyli, że jadąc na miejsce zdarzenia, charakterystyczny jednoślad, posiadający dwa koszyki zakupowe, widzieli u znanego im 49 – latka. Mundurowi natychmiast zaczęli poszukiwania mężczyzny. Po kilkudziesięciu minutach na jednej z ulic zauważyli 49 – latka. Kiedy mężczyzna zorientował się , że policjanci zmierzają w jego stronę, porzucił rower i zaczął uciekać pieszo. Został jednak szybko zatrzymany. Po potwierdzeniu jego związku z kradzieżą trafił do komisariatu Policji. Rower natomiast został zwrócony pokrzywdzonej.

Za kradzież mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.