W ubiegły piątek na oświęcimskim lodowisku odbyła się ceremonia wręczenia medali dla zawodników oraz pucharu dla drużyny Re-Plast Unia Oświęcim za zdobycie wicemistrzostwa Polski w hokeju na lodzie w sezonie 2019/2020.

Okazja do świętowania była podwójna. Tego dnia oświęcimska drużyna wygrała inauguracyjny mecz sezonu 2020/2021 z zespołem GKH Stoczniowiec Gdańsk 6:1, dając kibicom powody do zadowolenia.

Tuż po zakończeniu trzeciej tercji odbyła się zaległa dekoracja wicemistrzów Polski, którą poprowadził niezawodny Zdzisław Kozaczek. Indywidualną nagrodę dla najlepszego zawodnika Re-Plast Unia Oświęcim w poprzednim sezonie otrzymał bramkarz Clarke Saunders.

Starosta Marcin Niedziela i wicestarosta Paweł Kobielusz na ręce kapitana biało-niebieskich Łukasza Wanackiego wręczyli puchar przygotowany przez Powiat Oświęcimski oraz w imieniu Zarządu Powiatu w Oświęcimiu pogratulowali zawodnikom za osiągnięte wyniki, życząc dalszych sukcesów.

Puchar od władz Polskiej Hokej Ligi zawodnikom biało-niebieskiego teamu wręczył prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut. Na zakończenie wydarzenia wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie z drużyną wicemistrzów Polski.

Fot. WR