Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

AKTUALIZACJA GODZ. 13:35. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu przedstawiła sytuacje epidemiologiczną w naszym powiecie, w rozbiciu na poszczególne gminy. Stan na 23 lipca (godz. 13:00). PATRZ TABELKA.
***
AKTUALIZACJA GODZ. 10:50. Przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 4 kobiety i 5 mężczyzn, w wieku od 9 do 65 lat, z powiatu wadowickiego (2 osoby) oraz suskiego (7 osób), którzy przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1547 ozdrowieńców.
Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób, jak podaje Małopolski Urząd Wojewódzki, to 37 kobiet i 38 mężczyzn, w wieku od roku do 90 lat, z powiatu nowosądeckiego (19 osób), bocheńskiego (15 osób), limanowskiego (8 osób), Krakowa (6 osób), powiatów gorlickiego i wadowickiego (po 5 osób), oświęcimskiego (4 osoby), Nowego Sącza i powiatu nowotarskiego (po 3 osoby), Tarnowa (2 osoby) oraz powiatów: miechowskiego, myślenickiego, suskiego, tarnowskiego, tatrzańskiego (po 1 osobie). Aktualnie 4 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.
Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2721 osób.
(Źródło informacji: WSSE w Krakowie.)
***

Przekazujemy informację Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego o sytuacji epidemiologicznej w Małopolsce według stanu na dzień 23.07.2020 r., godz. 8:00.