Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

lLiczba osób w Małopolsce zakażonych koronawirusem na dzień 11 lipca br.

AKTUALIZACJA Z GODZ. 15.45. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu przedstawiła najświeższą informację o sytuacji epidemiologicznej w naszym powiecie w rozbiciu na poszczególne gminy. Stan na 11 lipca (godz. 13). PATRZ TABELKA.

***

AKTUALIZACJA Z GODZ. 10.40. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 9 kobiet i 11 mężczyzn, w wieku od 4 miesięcy do 56 lat, z powiatu suskiego (6 osób), tarnowskiego (4 osoby), wadowickiego (3 osoby), Krakowa (2 osoby) oraz powiatów: krakowskiego, nowotarskiego, olkuskiego, tatrzańskiego i chrzanowskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1365 ozdrowieńców.

Wśród wspomnianych w poprzednim poście 53 kolejnych osób w Małopolsce z potwierdzonym laboratoryjnie zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 jest 26 kobiet i 27 mężczyzn.

Jak poinformował Małopolski Urząd Wojewódzki, są w wieku od 11 miesięcy 78 lat, z powiatu nowosądeckiego (23 osoby), Nowego Sącza (13 osób), Krakowa i powiatu krakowskiego (po 3 osoby), powiatów: tatrzańskiego, oświęcimskiego, gorlickiego i wadowickiego (po 2 osoby) oraz nowotarskiego, chrzanowskiego, limanowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 9 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2019 osób.

(Źródło informacji: WSSE w Krakowie).

***

W ciągu ostatniej doby u kolejnych 53 mieszkańców Małopolski potwierdzono laboratoryjnie zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Jest w tym gronie 2 mieszkańców naszego powiatu (o których we wczorajszym popołudniowym komunikacie informowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu). Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie przedstawiła najświeższą informację o sytuacji epidemiologicznej w Małopolsce w rozbiciu na poszczególne powiaty. Wkrótce więcej szczegółów. Stan na 11 lipca (godz. 8).