AKTUALIZACJA Z GODZ. 18.35. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych sześciu osób w Małopolsce – poinformowało w wieczornym komunikacie biuro wojewody małopolskiego.

W tej grupie są:

– starsza kobieta z powiatu tarnowskiego, która pozostanie w izolacji domowej;

– młody mężczyzna z powiatu chrzanowskiego, który pozostanie w izolacji domowej;

– młody mężczyzna z powiatu wielickiego, który aktualnie przebywa w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie;

– mężczyzna w sile wieku z powiatu wielickiego, który aktualnie przebywa w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie;

– starszy mężczyzna z powiatu wielickiego, który przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie;

– mężczyzna w sile wieku z powiatu wielickiego, który przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 69 osób.

Przypomnijmy, że dziś oficjalnie podano, że koronawirusa wykryto u pierwszego mieszkańca powiatu oświęcimskiego. To mężczyzna w sile wieku pochodzący ze stolicy powiatu. Leczony jest w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

***

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 5️9 osób. Na razie nie ma w tym gronie ani jednego mieszkańca powiatu oświęcimskiego.

– Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych trzech osób – mieszkanek Krakowa (jednej starszej i dwóch w sile wieku), hospitalizowanych w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie – poinformowało dziś o godz. 9.35 biuro prasowe wojewody małopolskiego.