Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Dwudziestu sześciu kadetów, uczniów klas pierwszych w Powiatowym Zespole nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach złożyło dziś ślubowanie. Świadkami tego wydarzenia byli przedstawiciele Powiatu Oświęcimskiego – wicestarosta Paweł Kobielusz i etatowy członek zarządu Teresa Jankowska.

W uroczystościach w powiatowej „Szóstce” wzięli udział przedstawiciele władz powiatowych i reprezentanci służb mundurowych, współpracujących z brzeszczańską placówką. Obecni byli także najbliżsi kadetów.

Gości powitała dyrektor szkoły, Dorota Klimczak.

Nasze dzisiejsze święto jest zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy nad innowacją programową: logistyka w służbach mundurowych, która w naszej szkole ma 5-letnią tradycję. Składający dziś ślubowanie będą budowali wizerunek tej klasy – powiedziała pani dyrektor.

Pragniemy naszym uczniom wpoić, że noszenie munduru to zaszczyt i zobowiązanie do odpowiednich postaw społecznych. (…) Chcemy ich nauczyć odpowiedzialności za drugiego człowieka i wytrwałości w dążeniu do celu. Drodzy kadeci, gratuluję wam dzisiejszego święta, życzę aby rota ślubowania znalazła odzwierciedlenie w codziennej pracy. Zapewniam was, że obrana przez was droga będzie niezwykła, niełatwa, ale ciekawa – dodała Dorota Klimczak.

Wicestarosta Paweł Kobielusz zauważył, że ślubowanie odbywa się w listopadzie, miesiącu niezwykle ważnym w historii naszego kraju, naznaczonym przełomowymi datami i wydarzeniami.

Noszenie munduru w historii Polski było zawsze wielkim wyróżnieniem, ale wiązało się też z obowiązkiem. Jestem przekonany, że bycie dziś kadetem, a w przyszłości być może żołnierzem to nie tylko praca, ale także pasja. Chciałbym wam pogratulować, że już teraz zdecydowaliście się na realizację tej pasji. Cieszę się, że szkoła stwarza wam takie możliwości – powiedział wicestarosta, dołączając się do życzeń dla kadetów.

Po ślubowaniu, zgromadzeni w sali gimnastycznej PZ Nr 6 goście obejrzeli program artystyczny w wykonaniu młodzieży, wypełniony wspomnieniami wydarzeń, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Fot. RL