W ostatnich latach szczególnie dużą popularnością wśród przedsiębiorców cieszył się leasing samochodów, czyli opcja pozwalająca wzmocnić firmową flotę pojazdów – najpierw długoterminowo, a potem na stałe. Dzisiaj doskonałą alternatywą jest długoterminowy wynajem samochodów, który skierowany jest zarówno do przedsiębiorców, jak również Klientów indywidualnych. Sprawdźmy, jakie korzyści da obu rodzajom klientów.

Długoterminowy wynajem samochodów – przede wszystkim dla firm

W Polsce wynajmowanych rokrocznie jest niespełna 20 milionów różnego rodzaju pojazdów – nie ulega wątpliwości, że największy udział w tej liczbie mają przedsiębiorstwa, którzy w ten sposób pragną niewielkim kosztem wzmocnić swoją firmową flotę. Długoterminowy wynajem samochodów, podobnie jak leasing, pozwala skorzystać z pojazdu przez określony, odpowiadający klientowi czas – zwykle powyżej 12 miesięcy. Różni się jednak tym, że po zakończonej umowie, nie ma konieczności wykupywania takiego auta, co jest rozwiązaniem niezwykle korzystnym dla wielu firm.

Myliłby się jednak ten, kto uważa, że to jedyna korzyść, jaką daje najem długoterminowy – przede wszystkim daje bardzo duży wybór, umożliwiając skorzystanie z dużej liczby pięknych, nowoczesnych i wydajnych samochodów. Nierzadko wypożyczalnia samochodów luksusowych zaoferuje Ci najnowsze modele pojazdów od renomowanych producentów, z których skorzystasz już za kilkaset złotych miesięcznie. W ten sposób nie tylko zyskasz mobilność i będziesz mógł realizować swoje firmowe cele, ale również zyskasz większą renomę wśród klientów czy partnerów biznesowych.

Wynajem długoterminowy samochodu to również:

  • bardzo proste i sprawnie przeprowadzane formalności – rezerwacja odbywa się bowiem za pośrednictwem strony internetowej wypożyczalni,
  • elastyczna, dopasowana do potrzeb klienta oferta – decydując się na wynajem aut długoterminowy, możesz postawić na kilka pakietów, w zakresie których znajdują się usługi dodatkowe, jak np. serwis pojazdu, samochód zastępczy czy opony zimowe,
  • pełen pakiet AC, OC i ubezpieczenie samochodu przez cały okres umowy,
  • możliwość dalszego użytkowania wynajmowanego samochodu po zakończeniu umowy albo rezygnacja z niego i wynajęcie innego, nowszego samochodu,
  • naprawdę atrakcyjne ceny, które pozwolą Ci zoptymalizować koszty przedsiębiorstwa i cieszyć się doskonałej jakości samochodem, wchodzącym w skład Twojej floty.

Najem długoterminowy samochodu również dla osób fizycznych!

Jak się okazuje, usługa ta skierowana jest nie tylko do właścicieli firm, ale również osób fizycznych, które marzą o tym, aby zasiąść za kółkiem nowoczesnego pojazdu o doskonałych parametrach, jednak ich możliwości finansowe nie pozwalają na zakup pojazdu. Dzięki wynajmowi długoterminowemu samochodów, masz taką możliwość – płacisz kilkaset złotych miesięcznie i masz do swojej dyspozycji prawdziwą bestię na czterech kółkach, która Tobie oraz Twojej rodzinie zapewni najwyższy komfort oraz bezpieczeństwo jazdy.

Oczywiście klienci indywidualni o wiele częściej decydują się na wynajem krótkoterminowy, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, byś skorzystał z takiej opcji – zwykle wynajem długoterminowy dla osób fizycznych okaże się o wiele korzystniejszy pod względem finansowym, niż wynajem na krótki termin. Warto więc znaleźć odpowiednią wypożyczalnią aut, która zaoferuje szereg korzystnych rozwiązań i cieszyć się największym komfortem codziennej jazdy oraz pełną mobilnością!

Długoterminowy wynajem samochodów – dla kogo jest to najlepsza opcja?