Policja Oświęcim: Oświęcim. Nieoczekiwana zamiana miejsc zakończyła się zatrzymaniem
W dniu 16 sierpnia 2019 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej Komendy Policji zatrzymali 48 latka, podejrzanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Pijany kierowca najpierw udawał pasażera, po czym wsiadł za kierownicę i próbował odjechać.
Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 13.00 w Oświęcimiu przy ulicy Zawidzkiego. Dwoje mieszkańców bloków powiadomiło Policję, iż z okna swoich mieszkań widzą pijanego mężczyznę znajdującego się w samochodzie marki Renault zaparkowanym tuż przy ulicy.
We wskazany rejon natychmiast udali się policjanci. Szybko zlokalizowali renault, w którym na miejscu pasażera siedział 48 letni mieszkaniec Osieka. Był on pod wpływem alkoholu, a w pojeździe mundurowi dostrzegli pustą butelkę po alkoholu. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że czeka na swojego znajomego, który jest kierowcą. Policjanci nie dali wiary tłumaczeniom nietrzeźwego, więc zaparkowali radiowóz nieopodal i obserwowali renault. Po kilkunastu minutach pasażer” przesiadł się na miejsce kierowcy, odpalił silnik i próbował odjechać. Wtedy do akcji wkroczyli policjanci i zatrzymali nietrzeźwego . Badanie stanu trzeźwości 48 latka wykazało 2 promile alkoholu.
Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.
Na podziękowania za prawidłową reakcję zasługuje mieszkanka oraz mieszkaniec ulicy Zawidzkiego w Oświęcimiu, którzy powiadomili Policję widząc zagrożenie.
Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu, oswiecim.policja.gov.pl/, oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/oswiecim-nieoczekiwana-zamiana-miejsc-zakonczyla-sie-zatrzymaniem
Autor: krystian