Powiat Oświęcim: Wspomnij bohaterskich powstańców i zatrzymaj się na chwilę

1 min czytania

1 sierpnia minie 75 lat od rozpoczęcia heroicznego zrywu mieszkańców okupowanej przez Niemców stolicy Polski. Powstanie Warszawskie trwało 63 dni. W rocznicę tego wydarzenia, w godzinę W”, czyli o godz. 17, władze Miasta Oświęcim i Powiatu Oświęcimskiego oraz wszyscy chętni złożą kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza na pl. Tadeusza Kościuszki oraz pod Ścianą Śmierci w b. KL Auschwitz.

O wspomnianej godzinie na minutę zostaną włączone syreny alarmowe OSP. W imieniu organizatorów zachęcamy mieszkańców do udziału w czwartkowej uroczystości składania kwiatów oraz prosimy o zatrzymanie się w momencie włączenia syren.

Z okazji 75. rocznicy Muzeum Powstania Warszawskiego wraz z producentem filmowym Oto Film przygotowało spot Łączą nas wartości”.

Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu, powiat.oswiecim.pl/, powiat.oswiecim.pl/aktualnosci/wspomnij-bohaterskich-powstancow-i-zatrzymaj-sie-na-chwile/

Autor: krystian