Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Ponad 3,5 tysiąca uczniów (nie licząc przeszło tysiąca tegorocznych maturzystów) z placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Oświęcimski spotkało się dziś po raz ostatni w tym roku szkolnym. Na uroczystych akademiach padło wiele ciepłych słów. Dyrektorzy szkół życzyli swoim podopiecznym bezpiecznych i udanych wakacji, jednocześnie życząc sobie, gronu pedagogicznemu i braci uczniowskiej powrotu do placówek po wakacjach w pełni sił witalnych.

Starosta Oświęcimski Marcin Niedziela udał się dziś m.in. do Powiatowego Zespołu Nr 11 Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Wyspiańskiego w Kętach, by wraz z uczniami i gronem pedagogicznym tej placówki spotkać się na finiszu roku szkolnego.

Z kolei wraz z Wicestarostą Oświęcimskim Pawłem Kobieluszem gościliśmy dziś rano w hali Powiatowego Zespołu Nr 2 SOMSiT w Oświęcimiu. W popularnym Chemiku dało się już wyczuć wakacyjną atmosferę. Na twarzach uczniów zagościł uśmiech, szczególnie tych, którzy z rąk dyrekcji odebrali świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody wręczone w dowód uznania za włożony trud.

Dyrektor Jacek Stoch przyznał, że mijający rok szkolny nie należał do najłatwiejszych. Wspomniał m.in. o zawirowaniach związanych z reformą oświaty. Jednocześnie podziękował nauczycielom i uczniom za wytrwałość i codzienne pokonywanie trudności. Słowa uznania skierował również w stronę wicestarosty Kobielusza, dziękując Powiatowi Oświęcimskiemu za wsparcie. Podziękował również przedstawicielom rady rodziców, po czym poprosił o zabranie głosu włodarza powiatu.

Gratuluję wszystkim promocji do następnej klasy i dalszych sukcesów. Dziękuję nauczycielom za włożony trud (…). Ze strony organu prowadzącego deklaruję dalszą współpracę. Pan dyrektor w swoim wystąpieniu wspomniał o budżecie. Może bez obietnic, ale myślę że się postaramy. Po ciężkiej pracy należy się odpoczynek. Życzę Wam wszystkiego dobrego na wakacje, bezpiecznego i udanego wypoczynku – powiedział Paweł Kobielusz, który na wstępie z uśmiechem przyznał, że stał w tym miejscu ponad 20 lat temu, ale w zupełnie innym charakterze.

SPP/Fot. RL


1000 Znaków do wykorzystania