Powiat Oświęcimski. Akcja „ Boże Ciało 2019”. Zadbajmy, aby długi czerwcowy weekend, inaugurujący wakacje był bezpieczny.

Przed nami kolejny długi weekend. W tym roku rozpoczyna on również wakacje. W tym czasie wiele osób wyjedzie na wypoczynek, ale dla policjantów będzie to czas wzmożonej pracy. W dniach od 19 do 23 czerwca 2019r. policjanci przeprowadzą akcję prewencyjną p.n. Boże Ciało 2019.

Na drogach pojawi się więcej patroli, które będą pilnować bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz eliminować kierowców zagrażających bezpieczeństwu innych użytkowników dróg. Podczas działań funkcjonariusze będą sprawdzać prędkość, stan trzeźwości, a także obowiązek stosowania pasów bezpieczeństwa i czy dzieci przewożone są zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Funkcjonariusze będą również kontrolować ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, gdyż w okresie tego weekendu będą obowiązywać ograniczenia ruchu tych pojazdów. W dniu 19 czerwca 2019r. w godzinach 18.00 - 22.00 oraz w dniu 20 czerwca 2019 w godzinach 08.00 - 22.00.

Policjanci, będą dbać o bezpieczeństwo, lecz przypominają:

Bezpieczne dotarcie na wypoczynek i bezpieczny powrót do domu, zależy w dużej mierze od samych użytkowników dróg. Apelujemy więc o uwagę i ostrożność. Ponadto w święto Bożego Ciała kierowcy powinni być szczególnie uważni, gdyż po drogach będą się również poruszać procesje.

Z naszej strony życzymy udanego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku.


1000 Znaków do wykorzystania