Wiadomo, że nie zawsze mamy możliwość przygotowania pełnowartościowego posiłku. Sytuacja czasem sprawia, że korzystamy z restauracji lub baru. Co, jeżeli przez pewien czas będziesz przebywać w miejscu, gdzie nie masz do nich dostępu (np. obóz w lesie) lub nie możesz jeść dań w knajpach ze względu na swoje zdrowie? Możesz po prostu zabrać ze sobą termos obiadowy, do którego wcześniej włożyłeś przygotowany w domu posiłek. Wystarczy, że włożysz do naczynia swój obiad i możesz bez problemu jeść tam, gdzie akurat jesteś bez sięgania po niezdrowy fast food.

Kto może korzystać z termosu obiadowego?

Zakup termosu obiadowego jest idealnym rozwiązaniem w wielu sytuacjach. Pojemnik przydaje się wtedy, kiedy w danym miejscu nie mamy opcji przygotowania posiłku samemu, ponieważ nie mamy dostępu do kuchenki, piekarnika czy innych urządzeń kuchennych. W tym wypadku przed wyjazdem można po prostu ugotować posiłek i włożyć go do termosu. Dlatego jest to nieodłączny sprzęt w przypadku biwakowania. Często pojemniki tego typu wybierają osoby, które cały dzień spędzają w pracy, w szkole lub w miejscu, gdzie nie ma żadnej restauracji ani miejsca, w którym można coś zjeść lub chociażby podgrzać. Co możesz włożyć do termosu? Oto kilka przykładów.

Zupy

Zupy są jednym z posiłków, jakie można włożyć do termosu. Nie ma żadnego problemu z nalaniem ich do środka, a potem przelaniem do szklanki, miski albo do specjalnego pojemnika, który jest często zamknięciem termosu. Zupy są pożywne i można je zabrać ze sobą wszędzie. Bardzo często można przygotować je na bazie rosołu, więc gotowanie nie zajmuje zbyt dużo czasu. Zimą zupy dobrze rozgrzewają, a poza tym w termosie, który ma dobrą izolację ich temperatura zachowuje się przez kilka godzin.

Potrawy jednogarnkowe

Podobnie, jak zupy, w termosach sprawdzą się potrawy jednogarnkowe. Ich zaletą jest to, że nie zajmują one zbyt dużo miejsca. Inną jest to, że nie musimy martwić się o mieszanie składników, dlatego potrawa pozostaje smaczna. Termos obiadowy może być wykonany z różnych materiałów. Najlepiej wybierz metalowy, ponieważ metal nie miesza się z innymi związkami, a smak potraw pozostaje taki sam. Jedną z potraw jednogarnkowych może być na przykład leczo. Do termosu nie musimy wkładać wyłącznie ciepłych posiłków, mogą być też zimne, np. sałatka.

Potrawy dwuskładnikowe

Niektóre modele termosów obiadowych pozwalają na bezproblemowe przenoszenie jedzenia, które składa się z dwóch części (na przykład mięso i ziemniaki, kasza i zupa). Z pewnością zastanawiasz się, jak to jest możliwe? Takie naczynia mają dwa otwory, które są od siebie oddzielone. Poszczególne składniki nie mieszają się, więc nie musisz się martwić, że Twój kotlet przesiąknie zupą. W ten sposób możesz zaopatrzyć w jedzenie nie tylko siebie, ale też inne osoby. Zakup termosu obiadowego z co najmniej dwoma otworami sprawia, że możesz też przygotować i wziąć sobie więcej niż jedno danie (na przykład obiad i kolację).