Powiat oświęcimski. Policyjne działania pn. „Wielkanoc 2018”

W dniach od 19 – 22 kwietnia 2019 policjanci realizując działania prewencyjne pn. Wielkanoc 2019, w sposób szczególny będą dbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz ład i porządek publiczny na terenie miast i wsi powiatu oświęcimskiego .

W ubiegłym roku na drogach powiatu oświęcimskiego pomimo wzmożonego ruchu było bezpiecznie. Jednakże policjanci byli wezwani do 13 kolizji drogowych, których powodem najczęściej był przedświąteczny pośpiech i roztargnienie co było widać w liczbach: w piątek doszło do 10 kolizji, w sobotę do 2 kolizji, w niedzielę do 1 kolizji, a w poniedziałek nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego.

W trakcie tegorocznych działań policjanci baczną uwagę zwrócą na kierowców, którzy w rażący sposób złamią przepisy drogowe, w tym przede wszystkim: nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Będą również zwracać uwagę na pieszych poruszających się po zmroku bez elementów odblaskowych, a ponadto sprawdzać będą czy kierowcy pojazdów ciężarowych z masą całkowitą powyżej 12 ton, stosują się do ograniczeń wprowadzonych w okresie świątecznym.

Kierowcom przypominamy, że zakaz ten obowiązuje w dniach: 20 kwietnia br. w godzinach 18.00 do 22.00 oraz w dniach 21 i 22 kwietnia br. od godziny 8.00 do 22.00.

Odrębne zadania zostały wyznaczone dla policjantów pionu prewencji. Podczas patroli w wyznaczonych rejonach służbowych będą przeciwdziałać przestępstwom i wykroczeniom, interweniować w przypadku ujawnienia zakłócenia ładu i porządku publicznego, a także niezwłocznie reagować na zgłoszenia mieszkańców.

Przypominamy również, że bezpieczeństwo zależy nie tylko od działań policjantów, ale również od zachowania wszystkich mieszkańców. Dołóżmy więc wszelkich starań, aby Święta Wielkanocne były spędzone bezpiecznie, czego mieszkańcom powiatu oświęcimskiego życzą policjanci i pracownicy Policji.