Dobiegły końca Mistrzostwa Polski Juniorów, które odbyły się w dniach 2-3 lutego 2019 r. na hali lodowej w Oświęcimiu. Dzień wcześniej bo 1 lutego, przeprowadzono Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.

Patronat nad zawodami objął Starosta Oświęcimski i Prezydent Miasta Oświęcim. Organizatorem zawodów był Łyżwiarski Klub Sportowy Soła Oświęcim wspólnie z Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Figurowego. W zawodach Młodzików udział wzięło 69 zawodników z 8 klubów. Natomiast w Mistrzostwach Polski Juniorów 40 zawodników z 12 klubów.

W kategorii pary taneczne zwyciężyli Oliwia BOROWSKA i Filip BOJANOWSKI reprezentujący klub GKS Stoczniowiec Gdańsk.

W kategorii solistek, zwyciężyła Ekatarina KURAKOVA reprezentująca MKS Axel Toruń,, srebrny medal zdobyła: Oliwia RZEPIEL w barwach klubowych UKLF Ochota Warszawa, zaś medal brązowy wywalczyła: Julia KIERUL z klubu Rewia Warszawa.

W kategorii solistów złoto wywalczył: Kornel WITKOWSKI z klubu LTLF Łódź, srebro – brat w/w – Milosz WITKOWSKI również z LTLF Łódź, zaś medal brązowy: Jakub LOFEK z UKLF Unia w Oświęcimiu.

Wicestarosta Pan Paweł Kobielusz uczestniczył w ceremonii dekoracji zwycięzców oraz w uroczystości zamknięcia mistrzostw.

(źródło: ŁKS Soła Oświęcim)