Jak wykorzystać pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

Przedsiębiorcy, szczególnie prowadzący duże i średnie firmy, bardzo często potrzebują gotówki do poszerzania swojej działalności. Nie zawsze kredyt wchodzi w rachubę, tym bardziej jeśli jest brany co chwilę i bank odmawia kolejnych pożyczek. W takiej sytuacji przedsiębiorcy mogą pomyśleć o pożyczkach pod zastaw nieruchomości. Mają ku temu doskonałe okoliczności, choćby podając swoją aktualną siedzibę, jako zastaw.

Kryterium, które wchodzi w grę jest na pewno posiadanie lokalu na własność przez właściciela, gdyż tylko wtedy można się o pożyczkę starać. Zdarza się, że przedsiębiorca ma w zanadrzu inne nieruchomości, często prywatne, które także mogą posłużyć do wnioskowania o dodatkowe pieniądze. Jeśli nieruchomości są wyceniane bardzo wysoko, znajdują się w ciekawej lokalizacji i zostały niedawno zakupione, wówczas instytucja finansowa na pewno się nimi zainteresuje jako zastawem. Przedsiębiorca musi je dobrze wycenić, aby mógł otrzymać potrzebne pieniądze, które często opiewają na sumy miliona złotych. Mogą one być przeznaczone na kolejne nieruchomości, inwestycje biznesowe lub też zakup potrzebnego sprzętu, rozwoju technologii w firmie czy nawet zbudowania kolejnego oddziału. Jest to bardzo atrakcyjna okazja, by w krótkim czasie uzyskać tak ogromne pieniądze i jednocześnie móc budować swoją firmę. Dla przedsiębiorców jest to ogromna korzyść, tym bardziej, że nic nie tracą w momencie, kiedy rzetelnie spłacają pożyczkę pod zastaw nieruchomości.

 

Kto może starać się o pożyczkę?

Pożyczki pod zastaw nieruchomości są głównie dla przedsiębiorców uczciwych, rzetelnych i mających dobrą sytuację zawodową i finansową. Chodzi nie tylko o samego właściciela firmy, ale również stan księgowy jego firmy. Im większą zdolnością kredytową może się pochwalić, tym lepsze warunki uzyskania pożyczki może otrzymać. Najczęściej klientami pożyczek są przedsiębiorcy spółek akcyjnych, komandytowych, z ograniczoną odpowiedzialnością, ponieważ im się taka inwestycja bardziej opłaca. Ryzyko jest bardzo małe, ponieważ nawet jeśli bank zabierze spółce nieruchomości, to ta może ją odkupić za zarobione pieniądze. Wszystko zależy od tego, na jaki cel pożyczka ma być powzięta i jakie mogą być z tego profity. Mali przedsiębiorcy także mają szansę na pożyczkę, ponieważ wielu z nich posiada choćby mieszkanie na własność.

 

To również jest forma zastawu, którą bank przyjmuje i w zamian za nią oferuje nawet dwieście tysięcy złotych. Pieniądze te można zainwestować w rozwój firmy, a część kolejnych zysków przeznaczyć na spłatę rat pożyczki. Zdarza się, że przedsiębiorcy są zadłużeni i muszą jak najszybciej spłacić długi. Pomocą w takiej sytuacji również przychodzi pożyczka pod zastaw, jednak warto przedstawić swoją sytuację w dobrym świetle i wycenić swoje nieruchomości w miarę wysoko. W tym celu warto znaleźć dobrego rzeczoznawcę, który rzetelnie oceni wartość nieruchomości biorąc pod uwagę wszystkie szczegóły, znajomość rynku, aktualne ceny nieruchomości i popyt na nie.

 

Więcej informacji

Dowiedz się więcej - pożyczki pod zastaw z KonsorcjumFinansowe.pl - zobacz szczegóły