O tym, że rynek pierwotny Białołęka rozpieszcza inwestorów wie każdy, kto sprawdzał jakie mieszkania na sprzedaż Białołęka rynek pierwotny są w nowo realizowanych inwestycjach mieszkaniowych na terenie dzielnicy Białołęka. Dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli się zapoznać z ofertą jednego z najbardziej znanych i cenionych w Warszawie deweloperów przygotowaliśmy dzisiejszy artykuł, w którym postaramy się po krótce scharakteryzować rarytasy czekające na inwestorów poszukujących mieszkań na rynku pierwotnym w dzielnicach nieco oddalonych od ścisłego centrum Warszawy.

Białołęka – dzielnica z przyszłością

O zabudowie urbanistycznej Białołęki powiedziano i napisano już chyba wszystko, włącznie z tym, że dzielnica miała być peerelowską utopią – nigdy niezrealizowaną wizją architektów tamtej ery, która w praktyce okazała się reprodukcją przyjętego przez władze wzorca blokowisk z wielkiej płyty. Dzisiejsza zabudowa Białołęki jest zupełnie inna. Oczywiście nikt nie pokusił się o wyburzanie bloków mieszkalnych, co w dobie tak poważnego deficytu na rynku mieszkań byłoby absurdalnym pomysłem… Jednak bloki te wraz ze swoją kolorową historią są włączane we współczesną wizję architektoniczną zabudowy dzielnicy, nadając jej tym samym smaczku i unikalnego charakteru.

rynek pierwotny mieszkań w Białołęce

Współczesna zabudowa dzielnicy Białołęka to przede wszystkim mieszkania o zróżnicowanym metrażu i standardzie, których tak bardzo brakowało w wielkiej płycie. To także niskie bloki mieszkalne i domy jednorodzinne, które niemal naturalnie wtapiają się w zielony krajobraz dzielnicy, jednocześnie tworząc przyjemny dla oka kontrast z wcześniej wybudowanymi wieżowcami i blokami mieszkalnymi. Rynek pierwotny Białołęka jest coraz bardziej przemyślany, co sprowadza się do realizacji konkretnych wizji architektonicznych. A wizje te zdają się koncentrować na zapewnianiu mieszkań o wysokim standardzie, których pojawienie się w dzielnicy nie powoduje jej nadmiernego zurbanizowania. Chodzi tu przede wszystkim o betonowanie i brukowanie hektarów działek inwestycyjnych, które obok budynków mieszkalnych muszą pomieścić jeszcze pokaźne przestrzenie przeznaczone na przydomowe parkingi. Współczesne zagospodarowanie terenu odchodzi od koncepcji betonowania i brukowania na rzecz parkingów podziemnych dyskretnie wtopionych w bryłę budynku. Parkingi podziemne niezwykle podnoszą komfort oraz standard mieszkań, których właściciele mogą się cieszyć wygodą garażowania samochodu bez konieczności kupowania oddalonego od domu garażu wolnostojącego. Zimą parkingi podziemne rozwiązują problem ośnieżania samochodu, drapania szyb i zakopywania się na zaśnieżonych lub oblodzonych miejscach parkingowych, latem zapobiegają przegrzewaniu się samochodów oferując pasażerom przyjemny chłód. Garaże podziemne to nie jedyne udogodnienia, jakie oferuje nam rynek pierwotny Białołęka.

Budynki z windami

Przywykliśmy do tego, że w przedwojennych kamienicach nie ma wind. Na próżno ich też szukać w niskiej zabudowie wielorodzinnej. W Polsce windy przez lata były domeną zabudowy wysokiej. Montowano je przede wszystkim w wieżowcach. Dziś windy są już pewnego rodzaju architektonicznym standardem i nie jest to wynik rozleniwienia społeczeństwa, któremu nie chce się chodzić po schodach, ale wynik przystosowywania nowoczesnej zabudowy mieszkaniowej do specyficznych potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki windom osoby te nie są więzione we własnych mieszkaniach, ale mogą swobodnie korzystać ze wszystkich kondygnacji budynku – od podziemnego parkingu, przez lokale użytkowe na parterze, aż po lokale mieszkalne na dowolnym piętrze.