17 października w Powiatowym zespole nr 6 w Brzeszczach odbyły się Otwarte Powiatowe Zawody w Pierwszej Pomocy. Wzięli w nich udział uczniowie ze szkół podstawowych, z 3 klas gimnazjów oraz ze szkół powiatowych.

Współorganizatorami zawodów byli: Centrum Szkoleń Ratowniczych w Limanowej, Biuro Kadr-Med z Katowic oraz Wydział Nauk o Zdrowiu Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej

Honorowy patronat nad zawodami objął Starosta Oświęcimski, Zbigniew Starzec.

Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą teoretyczną oraz fachowością w udzielaniu pierwszej pomocy w trakcie zainscenizowanych zadań praktycznych, ocenianych przez ratowników medycznych.

I miejsce w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów zajęła Szkoła Podstawowa im. S. Staszica w Dankowicach, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Powiatowy Zespół nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. M. Kopernika w Kętach. Zwycięzcom gratulujemy!


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.