Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

W ramach trwającego Europejskiego Tygodnia Sportu Ziemię Oświęcimską na zaproszenie starosty oświęcimskiego Zbigniewa Starca odwiedził Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. Spotkanie odbyło się 28 września na terenie lodowiska w Oświęcimiu.

Nasze miasto ma aspiracje, aby powstał tu sportowy ośrodek szkoleniowy w 3 wiodących dyscyplinach sportowych: pływanie, hokej na lodzie, łyżwiarstwo figurowe. Mamy tradycje, wykwalifikowaną kadrę trenerską, doskonale przygotowanych pedagogów, szkołę mistrzostwa sportowego z zapleczem noclegowo-żywieniowym i perfekcyjny program. Minister zapewnił, że w przyszłorocznym budżecie pojawią się ogromne środki m.in. na takie przedsięwzięcia. Zapewniamy, że będziemy o nie aplikować – mówi starosta Zbigniew Starzec.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.