Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

sdr

1 września odbył się Rowerowy Rodzinny Rajd Niepodległości 2018. Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Opozycji Niepodległościowej i Represjonowanych, 1956-1989 w Oświęcimiu oraz Prawo i Sprawiedliwość w Chełmku.

W obchody 100-lecia odzyskania niepodległości wpisał się również Rowerowy Rodzinny Rajd Niepodległości 2018, organizowany przez Stowarzyszenie Opozycji Niepodległościowej i Represjonowanych, 1956-1989 w Oświęcimiu oraz Prawo i Sprawiedliwość w Chełmku.

Rajd Niepodległości odbył się 1 września, w 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W programie znalazła się 9-kilometrowa trasa Chełmek – Chrzanów oraz piknik. Organizatorzy przygotowali również m.in. konkursy o tematyce historycznej i patriotycznej. Uczestnicy rodzinnego rajdu otrzymali także pamiątkowe plakietki i medale.

Przed startem rajdu Jacek Pyrek, członek Zarządu Powiatu w Oświęcimiu, wręczył Stowarzyszeniu Opozycji Niepodległościowej i Represjonowanych 1956-1989 w Oświęcimiu, reprezentowanemu przez panów Janusza Januszewskiego, Stanisława Brzeźniaka i Bronisława Skoczka, wyróżnienie ustanowione przez Zarząd Powiatu w Oświęcimiu – statuetkę Ducha Powiatu. – Duchem Powiatu honorujemy szczególnie wyróżniające się osoby, instytucje i firmy, które swoją aktywną działalnością rozwijają, wzbogacają ziemię oświęcimską. Dzisiaj ta nagroda trafia do działającego od ponad roku Stowarzyszenia Opozycji Niepodległościowej i Represjonowanych 1956-1989 w Oświęcimiu. Jest to organizacja co prawda dość młoda, ale działająca bardzo aktywnie na naszym terenie powiatu oświęcimskiego, włączająca się w liczne akcje społeczne o charakterze historycznym i patriotycznym. Dzisiejszy Rowerowy Rodzinny Rajd Niepodległości jest tego dobrym przykładem – powiedział Jacek Pyrek, członek Zarządu Powiatu w Oświęcimiu.

Fot.: Stanisław Brzeźniak i Bronisław Skoczek odbierają statuetkę Ducha Powiatu z rąk Jacka Pyrka, członka Zarządu Powiatu w Oświęcimiu


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.