Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświecim. Karygodne zachowanie nietrzeźwych nieletnich. Rzucona przez nich petarda  ogłuszyła policjantkę.

Oświęcimska policjantka, podczas służby została ogłuszona przez huk petardy, rzuconej w jej kierunku przez dwóch nietrzeźwych nieletnich. Sprawcy tego bulwersującego czynu zostali zatrzymani i już niedługo za swój czyn odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór na ulicy Legionów w Oświęcimiu, przy której na oświęcimskim stadionie MOSiR, odbywały się koncerty w ramach „Dni Miasta Oświęcimia”. Jak zawsze podczas tego rodzaju imprez, w których udział bierze kilka tysięcy ludzi, w pobliżu obiektu, na którym odbywa się impreza służbę pełniły policyjne patrole. W składzie jednego z nich znajdowała się 25-letnia policjantka, z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego, służąca w oświęcimskiej Policji od dwóch lat. Około godziny 21.30 obok funkcjonariuszki wystrzeliła petarda. Głośny huk ogłuszył ją, poczuła silny ból ucha. Funkcjonariuszka natychmiast została przewieziona do szpitalnego oddziału ratunkowego, natomiast jej koledzy przystąpili do ustalania osoby, która rzuciła petardę. Z pomocą przyszli świadkowie zdarzenia, którzy widzieli dwóch nastolatków odpalających petardę i szybko rzucających ją w kierunku radiowozu, obok którego stała policjantka. Okazało się, że to dwaj 16 – letni mieszkańcy Oświęcimia. Obaj zostali zatrzymani i trafili do oświęcimskiej komendy Policji. Byli nietrzeźwi, mieli w organizmie po 1 promilu alkoholu. Jak stwierdzili wypili po piwie, które znaleźli w parku. Po wykonaniu niezbędnych czynności nieletni zostali oddani pod opiekę rodziców.Materiały w sprawie czynu którego dopuścili się nieletni zostały przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Oświęcimiu.

Policjantka, po konsultacji lekarskiej w oświęcimskim szpitalu została skierowana na dalsze leczenie do jednej ze śląskich klinik.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.