Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Przeciszów.  Mieszkańcy Gminy Zator wyeliminowali z drogi nietrzeźwego kierowcę

W nocy z 3 / 4 września 2018 policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze, z rąk trzech mieszkańców Gminy Zator, przejęli nietrzeźwego kierowcę. Dzięki wzorowej obywatelskiej reakcji na przestępstwo, nietrzeźwy kierowca mający w organizmie 1,8 promila alkoholu został w porę wyeliminowany z ruchu drogowego. Prawo jazdy miał od dwóch dni.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w Przeciszowie na ulicy Krakowskiej. O godzinie 2.30 jadący swoim samochodem wraz z dwoma znajomymi, mieszkaniec Gminy Zator zauważył, że styl jazdy kierowcy znajdującej się przed nim toyoty yaris sugeruje, że może być nietrzeźwy. W związku z powyższym natychmiast powiadomił policjantów, a następnie wykorzystując okazję, wyprzedził toyotę i zmusił kierującego do zjazdu na pobocze. Wtedy zatrzymał również swój pojazd i razem ze znajomymi podszedł do toyoty, a wyczuwając woń alkoholu od kierowcy, szybko potwierdził swoje przypuszczenia. Aby uniemożliwić nietrzeźwemu dalszą jazdę wyciągnął kluczyki ze stacyjki i przekazał je przybyłym na miejsce policjantom z Komisariatu Policji w Zatorze. Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 33 – letni mieszkaniec Wielkopolski. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,80 promila alkoholu. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w takim stanie chciał dotrzeć do Krakowa, a prawo jazdy miał od dwóch dni.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługują mieszkańcy Gminy Zator którzy widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagowali nie dopuszczając, aby ten kontynuując jazdę doprowadził do tragedii.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.