Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Przeciszów.  Mieszkańcy Gminy Zator wyeliminowali z drogi nietrzeźwego kierowcę

W nocy z 3 / 4 września 2018 policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze, z rąk trzech mieszkańców Gminy Zator, przejęli nietrzeźwego kierowcę. Dzięki wzorowej obywatelskiej reakcji na przestępstwo, nietrzeźwy kierowca mający w organizmie 1,8 promila alkoholu został w porę wyeliminowany z ruchu drogowego. Prawo jazdy miał od dwóch dni.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w Przeciszowie na ulicy Krakowskiej. O godzinie 2.30 jadący swoim samochodem wraz z dwoma znajomymi, mieszkaniec Gminy Zator zauważył, że styl jazdy kierowcy znajdującej się przed nim toyoty yaris sugeruje, że może być nietrzeźwy. W związku z powyższym natychmiast powiadomił policjantów, a następnie wykorzystując okazję, wyprzedził toyotę i zmusił kierującego do zjazdu na pobocze. Wtedy zatrzymał również swój pojazd i razem ze znajomymi podszedł do toyoty, a wyczuwając woń alkoholu od kierowcy, szybko potwierdził swoje przypuszczenia. Aby uniemożliwić nietrzeźwemu dalszą jazdę wyciągnął kluczyki ze stacyjki i przekazał je przybyłym na miejsce policjantom z Komisariatu Policji w Zatorze. Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 33 – letni mieszkaniec Wielkopolski. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,80 promila alkoholu. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w takim stanie chciał dotrzeć do Krakowa, a prawo jazdy miał od dwóch dni.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługują mieszkańcy Gminy Zator którzy widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagowali nie dopuszczając, aby ten kontynuując jazdę doprowadził do tragedii.