Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Zarząd Powiatu w Oświęcimiu 27 czerwca podjął uchwałę o przekazaniu sprzętu dydaktycznego o wartości niemal 500 tyś. zł kilku placówkom edukacyjnym prowadzonym przez Powiat Oświęcimski.

Do Powiatowego Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu trafią między innymi notebooki, czytniki kodów kreskowych, kamera cyfrowa, aparat cyfrowy, projektor multimedialny oraz mobilna tablica interaktywna – sprzęt za ponad 34 tyś. zł.

Centrum Kształcenia Praktycznego w Oświęcimiu zostanie doposażone we wspomagające naukę zawodu urządzenia i narzędzia, na przykład: wózek widłowy, piły grzbietnice i płatnice, zestawy do ostrzenia dłut, dłuta ciesielskie, młotki dekarskie, miary stalowe, poziomice, pilarki ręczne, elektryczne i spalinowe, szlifierki, gwoździarki, suwmiarki, a nawet symulator obrabiarek CNC. Sprzęt dla CKP kosztował 222 062, 81 zł.

Inną placówką, do której trafi nowy sprzęt technodydaktyczny, jest Powiatowy Zespół nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu. Szkoła otrzyma między innymi zestawy komputerowe, zestaw multimedialny, stoły robocze, kuchnie gazowe i blender. Całość kosztowała ponad 66 tyś. zł.

Z kolei Powiatowy Zespół nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach zyska sprzęt za niemal 79 tyś. zł, a są to na przykład fantomy do nauki resuscytacji, notebooki, zestawy do optyki, oscyloskop, stroboskop, autotransformatory, multimetry, projektory multimedialne, wizualizer oraz tablet graficzny.

Ponad 94 tyś. zł kosztowały pomoce dydaktyczne dla Powiatowego Zespołu nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Kętach. Zakupiono szafę chłodniczą, zmywarkę, kostkarkę, kruszarkę, ekspres do kawy, tablicę multimedialną z zestawem interaktywnym, meble barowe oraz symulator obrabiarek CNC.

Sprzęt został pozyskany w ramach „Modernizacji kształcenia zawodowego w Małopolsce” – projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Pomoce technodydaktyczne będą służyły uczniom kształcącym się w różnych zawodach, przyczynią się do podniesienia ich kwalifikacji. Z pewnością pozwolą również podwyższyć jakość pracy powiatowych placówek edukacyjnych, których absolwenci będą specjalistami poszukiwanymi na rynku pracy.

(IS)

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.