Oświęcim. Kolejny narkotykowy dealer  rozpracowany. Odpowie za 151 czynów.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji postawieniem ponad 150 zarzutów z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zakończyli postępowanie wobec 23 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie narkotyków oraz udzielanie środków odurzających. Oświęcimscy policjanci wpadli na trop dealera w trakcie działań mających na celu zwalczanie przestępstw narkotykowych. Funkcjonariusze ustalili, iż 23 – latek trudni się rozprowadzaniem środków odurzających na terenie Oświęcimia. Aby zweryfikować te ustalenia funkcjonariusze przystąpili do działania. Przeszukali mieszkanie podejrzanego, w którym ujawnili woreczek foliowy z zawartością niewielkiej ilości suszu roślinnego oraz młynek do mielenia suszu. Badanie zabezpieczonego suszu potwierdziło, że jest to marihuana. Podejrzany został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W trakcie prowadzonych czynności policjanci potwierdzili swoje wcześniejsze ustalenia dotyczące narkotykowego procederu. Zebrali dowody potwierdzające, że 23 – latek trudnił się rozprowadzaniem marihuany. W związku z powyższym Policjanci postawili podejrzanemu zarzut posiadania narkotyków oraz 150 zarzutów udzielenia środków odurzających innym osobom. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za ich rozprowadzanie nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Praca policjantów w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej jest niezwykle trudna, ponieważ jak wiadomo, ani dealerowi ani klientowi nie zależy na ujawnieniu transakcji. Funkcjonariusze podejmują jednak wiele czynności dzięki którym sukcesywnie eliminują ten społecznie szkodliwy proceder.

Osoby postronne, które dostrzegą tego rodzaju proceder np. w pobliżu miejsca zamieszkania lub znają osoby rozprowadzające narkotyki, powinny reagować poprzez zgłoszenie tego faktu Policji, korzystając z możliwości zachowania anonimowości. Informację można również przekazać bezpośrednio swojemu dzielnicowemu lub też skorzystać z dostępnej w Internecie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najpierw należy zaznaczyć konkretne miejsce, rodzaj przestępstwa, a następnie opisać szczegóły. Taka anonimowa informacja błyskawicznie trafia do konkretnej jednostki Policji. W ten łatwy sposób każdy ma wpływ na bezpieczeństwo w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ.


Komentarze  
0 #1 Jerry25 2018-07-18 22:03
Mieszkam w Holandii. Codziennie wypalam ok 1-2 gramy ziółka. Skazywanie młodego chłopaka na 10 lat katowni za ziel jest moralnym bestialstwem. Dzięki zielu poznałem swoje wewnętrzne ja - zrozumiałem głębie kosmosu, wielowymiarowoś ć wszechświata, pojąłem, że bilokacja i telekineza są możliwe. Nauczyłem się intuicyjnie porozumiewać ze zwierzętami, roślinami, wnikać wgłąb ludzkich umysłów, dostrzegać głosy z innych wymiarów które są blisko a jednak dla większości ludzi tak daleko...Zrozum iałem czym jest jaźń, miłość i dusza oraz co mieli na myśli starożytni mędrcy tacy jak Gorgiasz czy Seneka. Chłopak chciał zwrócić ludzką uwagę na te aspekty a teraz mogą go pozbawić młodości - to przykre. Dopóki nie nastąpi pełna legalizacja nie wrócę do kraju.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.