Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Powiat oświęcimski. Policyjna akcja „Bezpieczne Wakacje 2018”. Zadbajmy, aby wakacje naprawdę były bezpieczne.

Na terenie powiatu oświęcimskiego policjanci rozpoczęli działania prewencyjno – kontrolne w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Wakacje 2018”. W realizacji zadań biorą udział zarówno policjanci wydziału prewencji i ruchu drogowego, jak i służby kryminalnej. Służby będą podejmowały zadania z prewencyjne, profilaktyczne, informacyjne i kontrolne, a ich celem będzie zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, zapobieganie zagrożeniom oraz podejmowanie niezwłocznych działań w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek niebezpieczeństwa.

Intensywne kontrole i nadzór nad ruchem drogowym, prowadzony będzie na terenie różnych dróg powiatu oświęcimskiego, ze szczególnym uwzględnieniem miejscowości o zwiększonym ruchu turystycznym, podczas weekendowych wyjazdów i powrotów oraz w okolicach odbywających się imprez i dyskotek.

Policjanci sprawdzać będą trzeźwość kierujących, prowadzone będą kontrole prędkości oraz przestrzegania przepisów dotyczących używania pasów bezpieczeństwa i przewozu dzieci. Ponadto policjanci eliminować będą z dróg kierowców, którzy rażąco naruszą zasady bezpieczeństwa. Pod policyjnym nadzorem znajdą się także piesi i rowerzyści.

Podczas patroli w rejonie osiedli, rzek i zbiorników wodnych funkcjonariusze zwracać będą uwagę na dzieci pozostające bez opieki rodziców, a także będą interweniować wobec osób kąpiących się w miejscach, gdzie kąpiel jest zakazana.

Czas wakacyjny, to także liczne działania profilaktyczno – edukacyjne, adresowane do wszystkich grup wiekowych, w związku z tym podczas wakacyjnych spotkań z dziećmi oraz pikników rodzinnych w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo …”, organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Marusza Błaszczaka, funkcjonariusze promować będą bezpieczeństwo na drodze, w domu oraz nad wodą.

Policjanci apelują o także o właściwe zabezpieczenie mienia podczas urlopowych wyjazdów – jednym z najskuteczniejszych sposobów ochrony domu i mieszkania jest czujna, międzysąsiedzka pomoc.

Oczywiście jak co roku podczas wakacji policjanci będą prowadzić kontrole autobusów, przed wyjazdami na wypoczynek Przypominamy więc, rodzicom i opiekunom grup wyruszających autokarami na letni wypoczynek, aby zgłaszali wyjazdy do Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej Policji pod numer telefonu: 33 847 53 13 lub do Oficera Dyżurnego 33 847 52 80. W pilnych przypadkach np. podejrzenie nietrzeźwości kierowcy, kontrolę należy zgłosić pod numer alarmowy 997 lub 112, wtedy czynności zostaną przeprowadzone niezwłocznie.

- infolinia dla dzieci i młodzieży – 116 111

- infolinia dla turystów zagranicznych + 48 608 599 999, +48 22 278 77 77

Rodzicom przypominamy, że beztroska zabawa na placu zabaw, nad wodą, w przydomowym basenie, ale również w Internecie, może zakończyć się źle, dlatego apelujemy o zapewnienie dzieciom odpowiedniej opieki, przypomnienie im ważnych zasad bezpieczeństwa, sposobów postępowania oraz numerów telefonów do służb ratunkowych.

Z naszej strony życzymy bezpiecznych, udanych i słonecznych wakacji


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.