Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Zderzenie rowerzystów. Policjanci przypominają: kask chroni Twoją głowę


W dniu 13 maja 2018 o godzinie 18:50 w Oświęcimiu na drodze rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Zatorskiej na skrzyżowaniu z ulicą Przy Potoku doszło zderzenia dwojga rowerzystów.

Jak wstępnie ustalili policjanci 67 – letnia mieszkanka Oświęcimia wyjeżdżając z ulicy Przy Potoku wjechała na ścieżkę rowerową i zatrzymała się na niej wprost przed jadącym na rowerze 26 – letnim mieszkańcem Brzezinki. W wyniku zderzenia kobieta doznała poważnych obrażeń głowy i została przewieziona przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala na leczenie.

Policjanci przypominają: Rowerzysto, kask chroni Twoją głowę

W związku z dwoma ostatnimi poważnymi zdarzeniami z udziałem rowerzystów tj. sobotnie potrącenie małoletniego rowerzysty w Osieku oraz zderzenie rowerzystów w Oświęcimiu, policjanci apelują do rowerzystów o zakładanie kasków rowerowych. Ten podnoszący bezpieczeństwo element ubioru, wielu rowerzystów lekceważy, ale to od niego, w przypadku potrącenia lub upadku na jezdnię, zależy zdrowie, a nawet życie. Bardzo ważne jest aby rodzice, dbając o bezpieczeństwo swojego dziecka, zezwalali na jazdę rowerem z założonym kaskiem. Ponadto powinni oni przypominać swoim pociechom podstawowe przepisy ruchu drogowego, gdyż to co rodzicowi posiadającemu prawo jazdy wydaje się proste, dla małoletniego rowerzysty nie zawsze jest oczywiste.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.