Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Powiat Oświęcimski udzielił pomocy finansowej w wysokości 30 tys. zł Powiatowi Sępoleńskiemu, przez który w sierpniu przeszły gwałtowne burze i nawałnice. W ostatnim czasie na ręce Starosty Oświęcimskiego Zbigniewa Starca wpłynęły podziękowania za udzieloną pomoc.

25 października Rada Powiatu w Oświęcimiu przyjęła uchwałę w sprawie pomocy finansowej Powiatowi Sępoleńskiemu. Pomoc przeznaczona jest na odbudowę dróg powiatowych uszkodzonych przez trąby powietrzne i ulewnych deszcze.
Powiat Sępoleński położony jest w północno-zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Jego siedzibą jest miasto Sępólno Krajeńskie.

W nocy z 11 na 12 sierpnia oraz w 21 sierpnia przez teren powiatu Sępoleńskiego przeszła wichura z frontem burzowym i ulewnym deszczem powodując zniszczenia mające znamiona klęski żywiołowej. Poszkodowane zostały cztery gminy Kamień Krajeński, Sępólno Krajeńskie, Sośno oraz Więcbork. Niektórzy mieszkańcy stracili cały dobytek. Uszkodzonych zostało około 60 km dróg powiatowych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.