Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Zator. Bobrek. Potrącenie rowerzystów . Policjanci apelują o uwagę i rozsądek za kierownicą

W dniu 10 kwietnia 2018 na terenie powiatu oświęcimskiego doszło do dwóch potrąceń rowerzystów. O godzinie 16.30 w Zatorze na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej z Kasztanową mieszkaniec Gminy Zator, kierując samochodem marki Opel, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej na rowerze mieszkance Smolic , w wyniku czego doszło do potrącenia . Rowerzystka nie doznała obrażeń ciała, w związku z tym kierujący został ukarany mandatem i punktami karnymi. O godzinie 16.50 w Bobrku na skrzyżowaniu ulic Nadwiślańskiej i Długiej doszło do podobnej kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci mieszkanka Oświęcimia, kierując samochodem marki Peugeot nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu w wyniku czego potrąciła jadącego na rowerze mieszkańca Bobrka. Rowerzysta nie doznał obrażeń ciała, w związku z tym kierująca została ukarana mandatem i punktami karnymi.

Mając na względzie bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu, policjanci przypominają kierowcom, że za kierownicą należy zachować szczególną uwagę i rozsądek, tak aby móc w porę i umiejętnie, zareagować, gdy na jedni pojawi się pieszy czy rowerzysta.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.