Powiat oświęcimski. Poranek Dnia Kobiet z trzema kolizjami drogowymi

W dzisiejszy, szczególny dla pań poranek, trojgu kierującym przydarzyła się chwila nieuwagi za kierownicą. Chwila ta zakończyła się zderzeniem z innym pojazdem.

O godzinie 8.30 w Oświęcimiu na ulicy Konopnickiej 21 – letnia mieszkanka Trzebini, kierując samochodem marki Chevrolet Aveo, najechała na tył samochodu marki Toyota Auris, którym kierował mieszkaniec Libiąża. O godzinie 9.30 w Oświęcimiu na ulicy Słowackiego mieszkaniec Oświęcimia, cofając swoim samochodem marki Opel Mokka z parkingu zderzył się z samochodem marki Fiat SC, którym kierował mieszkaniec Woli. O godzinie 9.35 w Kętach na ulicy Głowackiego doszło do kolejnej kolizji drogowej. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 26 – letni mieszkaniec powiatu janowskiego kierując samochodem marki Ford Mondeo uderzył w słup energetyczny. Kierujący zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Poniżej przedstawiamy krótką statystykę pokazującą jak kobiety w Małopolsce radzą sobie za kierownicą /źródło KWP Kraków/:

W 2017 roku kobiety w Małopolsce spowodowały znacznie mniej wypadków drogowych niż mężczyźni. Panie spowodowały 177 wypadków, natomiast panowie 2246. Jeśli chodzi o wypadki śmiertelne, to w ubiegłym roku z winy kierującej śmierć poniosło 16 osób, podczas gdy z winy kierującego zginęły 104 osoby. Ponadto znacznie mniej kobiet decyduje się na jazdę pod wpływem alkoholu. Z danych wynika, że w ciągu roku panie będące pod wpływem alkoholu spowodowały 14 wypadków drogowych - bez ofiar śmiertelnych, zaś panowie spowodowali 130 wypadków, w których zginęło 13 osób.

Jeśli chodzi o powiat oświęcimski w roku 2017 panie spowodowały 17 wypadków drogowych, bez ofiar śmiertelnych, natomiast panowie spowodowali 71 wypadków, w których zginęło 11 osób.

Jak wynika ze statystyk, panowie popełniają więcej wykroczeń, jeżdżą znacznie szybciej oraz częściej nie ustępują pierwszeństwa zwłaszcza na przejściach dla pieszych. Można zatem powiedzieć, że kobiety jeżdżą wolniej i bezpieczniej, powodują mniej wypadków i rzadziej wsiadają za kierownicę po alkoholu.

Z okazji Dnia Kobiet, policjanci powiatu oświęcimskiego, wszystkim paniom życzą bezpiecznej jazdy przez cały rok.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.