Powiat oświęcimski. Policjanci  wspólnie z pracownikami Starostwa Powiatowego, przeprowadzili działania pn. „Gimbus”

W dniu 21 marca 2018 na terenie powiatu oświęcimskiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, wspólnie z dwoma pracownikami Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu , przeprowadzili działania kontrolne pod nazwą ,,Gimbus”. Podczas akcji skontrolowali ponad 20 autobusów i busów, których zadaniem jest przewożenie dzieci oraz młodzieży do i ze szkoły. W trakcie akcji ujawniono 7 naruszeń, w większości dotyczących nieprawidłowego stanu technicznego pojazdów.

W ciągu kilku godzin akcji skontrolowano 22 pojazdy sprawdzając m. in. trzeźwość, sposób przewożenia osób, przestrzeganie przez kierowców norm czasu pracy oraz stan techniczny pojazdów. Ponadto kontrolowali dokumentację uprawniającą do wykonywania przewozu osób.

Efektem przeprowadzonych działań było ujawnienie 7 wykroczeń m. in. usterkę układu hamulcowego, wyciek płynów eksploatacyjnych, skorodowane nadwozie, zużyte ogumienie, pękniętą szybę, brak tabliczki informującej o przewozie dzieci oraz niesprawny klakson. W jednym przypadku policjanci kontrolując dokumenty od autobusu ujawnili, że pojazd nie posiada aktualnych badań stanu technicznego. Za to wykroczenie na właściciela pojazdu zostanie skierowany do Sądu wniosek o ukaranie. Za pozostałe wykroczenia na kierowców nałożono trzy mandaty karne, a trzech pouczono.

Powyższe działania mają na celu zdyscyplinowanie przewoźników oraz kierowców, co bezpośrednio przełoży się na znaczną poprawę bezpieczeństwa w zakresie przewozu młodych mieszkańców naszego powiatu.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.