Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Powiat oświęcimski. Podsumowanie akcji policyjnej „Wielkanoc 2018”

W dniach od 30 marca do 2 kwietnia br. , policjanci realizując działania prewencyjne pn. Wielkanoc 2018, w sposób szczególny dbali o bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz ład i porządek publiczny na terenie miast i wsi powiatu oświęcimskiego.

Na drogach powiatu oświęcimskiego nie doszło w tych dniach do żadnego wypadku drogowego. Jednakże zostali wezwani do 13 kolizji drogowych, których powodem najczęściej był przedświąteczny pośpiech i roztargnienie co widać w liczbach: w piątek doszło do 10 kolizji, w sobotę do 2 kolizji, w niedzielę do 1 kolizji, a w poniedziałek nie doszło do żadnej.

W efekcie wzmożonej służby w okresie świąt policjanci pionu prewencji oraz ruchu drogowego dbając o bezpieczeństwo wyeliminowali z dróg trzech nietrzeźwych kierowców oraz jednego nietrzeźwego rowerzystę. Zatrzymali dwie osoby poszukiwane, ujawnili 203 wykroczenia, w związku z którymi nałożyli na sprawców 65 mandatów karnych za wykroczenia drogowe, 22 mandaty za wykroczenia porządkowe, a 105 osób pouczyli. W 11 przypadkach wobec sprawcy, za popełnione wykroczenie zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Jak wynika z powyższych danych na terenie powiatu oświęcimskiego w okresie Świąt Wielkanocnych było spokojnie bez poważnych zdarzeń kryminalnych i wypadków drogowych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.