Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Policjanci zatrzymali włamywacza  i odzyskali skradzioną torebkę

Policjanci Ogniwa – patrolowo interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji, zatrzymali 23 – letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież z włamaniem do samochodu oraz posiadanie narkotyków. Sprawca wpadł chwilę po włamaniu, dzięki spostrzegawczości policjantów, którzy penetrując ulice wypatrzyli mężczyznę z damską torebką. Atrybut kobiecości wrócił do właścicielki, a podejrzany za popełnione przestępstwa już wkrótce odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w Oświęcimiu, w czwartek tuż przed godziną 20.00. Do dyżurnego oświęcimskiej komendy Policji zadzwoniła mieszkanka Przeciszowa, informując o włamaniu do jej samochodu, zaparkowanego przed jednym ze sklepów przy ulicy Więźniów Oświęcimia. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonej, z samochodu, który pozostawiła jedynie na kilkanaście minut, skradziono torebkę z dokumentami oraz pieniędzmi.

Informacja o zdarzeniu natychmiast została przekazana do wszystkich patrolujących miasto funkcjonariuszy, dzięki temu patrol znajdujący się na Osiedlu Zasole na jednym z przystanków autobusowych zauważył mężczyznę, który nerwowo przeszukiwał damską torebkę. Policjanci natychmiast przystąpili do jego legitymowania, podczas którego potwierdzili, że torebka należała do pokrzywdzonej. W związku z powyższym 23 – letni mieszkaniec Oświęcimia został zatrzymany. W trakcie czynności mężczyzna był bardzo agresywny, znieważał i groził policjantom, jednakże szybko został obezwładniony. W trakcie jego przeszukania policjanci znaleźli woreczek foliowy z zawartością marihuany oraz lufkę. Torebka został zwrócona właścicielce, a podejrzany trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci postawili mu zarzuty: kradzieży z włamaniem, posiadania narkotyków oraz znieważenia oraz gróźb karalnych wobec funkcjonariuszy.

Za powyższe przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.