Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Policjanci zatrzymali włamywacza  i odzyskali skradzioną torebkę

Policjanci Ogniwa – patrolowo interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji, zatrzymali 23 – letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież z włamaniem do samochodu oraz posiadanie narkotyków. Sprawca wpadł chwilę po włamaniu, dzięki spostrzegawczości policjantów, którzy penetrując ulice wypatrzyli mężczyznę z damską torebką. Atrybut kobiecości wrócił do właścicielki, a podejrzany za popełnione przestępstwa już wkrótce odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w Oświęcimiu, w czwartek tuż przed godziną 20.00. Do dyżurnego oświęcimskiej komendy Policji zadzwoniła mieszkanka Przeciszowa, informując o włamaniu do jej samochodu, zaparkowanego przed jednym ze sklepów przy ulicy Więźniów Oświęcimia. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonej, z samochodu, który pozostawiła jedynie na kilkanaście minut, skradziono torebkę z dokumentami oraz pieniędzmi.

Informacja o zdarzeniu natychmiast została przekazana do wszystkich patrolujących miasto funkcjonariuszy, dzięki temu patrol znajdujący się na Osiedlu Zasole na jednym z przystanków autobusowych zauważył mężczyznę, który nerwowo przeszukiwał damską torebkę. Policjanci natychmiast przystąpili do jego legitymowania, podczas którego potwierdzili, że torebka należała do pokrzywdzonej. W związku z powyższym 23 – letni mieszkaniec Oświęcimia został zatrzymany. W trakcie czynności mężczyzna był bardzo agresywny, znieważał i groził policjantom, jednakże szybko został obezwładniony. W trakcie jego przeszukania policjanci znaleźli woreczek foliowy z zawartością marihuany oraz lufkę. Torebka został zwrócona właścicielce, a podejrzany trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci postawili mu zarzuty: kradzieży z włamaniem, posiadania narkotyków oraz znieważenia oraz gróźb karalnych wobec funkcjonariuszy.

Za powyższe przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.