Oświęcim. Kolejna interwencja wobec nietrzeźwego, leżącego  na chodniku

W dniu 6 marca 2018 o godzinie 14.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Oświęcimskiej komendy Policji , podczas patrolu w rejonie Osiedla Chemików zauważyli mężczyznę leżącego na chodniku przy ulicy Olszewskiego. W związku z powyższym funkcjonariusze natychmiast zatrzymali się w celu udzielenia pierwszej pomocy. W trakcie czynności szybko okazało się, że powodem zasłabnięcia 48 – letniego mieszkańca Oświęcimia nie był zły stan zdrowia, lecz wypity w nadmiarze alkohol. W związku z powyższym nietrzeźwy mężczyzna został przewieziony do miejsca zamieszkania i oddany pod opiekę rodziny.

Apelujemy o rozsądek podczas korzystania z tego rodzaju używek, gdyż lekceważenie własnego zdrowia i życia, może zakończyć się tragicznie. Z kolei rodzinę borykającą się z osobą uzależnioną informujemy, że przy każdym urzędzie miasta czy gminy, działa Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, do której zadań należy podejmowanie działań, w celu zobowiązania osób uzależnionych do podjęcia leczenia odwykowego. Ponadto z prośbą o pomoc w rozwiązaniu tego trudnego problemu, można również zwrócić się do dzielnicowego, który wskaże odpowiedni sposób postępowania oraz wskaże placówki wspomagające osoby współuzależnione.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.