Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Areszt dla podejrzanych o pobicie starszego mężczyzny

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, szybko wpadli na trop i zatrzymali trzech mężczyzn, którzy pobili 70 – latka, łamiąc mu szczękę. Podejrzani trafili do Aresztu Śledczego.

W dniu 12 listopada br. policjanci zostali powiadomieni przez mieszkankę Osiedla Błonie w Oświęcimiu, o mężczyznach, którzy z nieznanych powodów, siłą, próbowali dostać się do jej mieszkania. Policjanci niezwłocznie udali się pod wskazany adres, aby ustalić powody działania agresorów. W trakcie czynności natrafili na 70 – letniego mężczyznę, który mieszkał w tym samym bloku, i jak się okazało, został pobity przez nieznanych mu sprawców. Pokrzywdzony uskarżał się na duży ból szczęki, więc policjanci zaoferowali pomoc i przewieźli seniora do szpitala. Podczas badania lekarskiego okazało się, że mężczyzna ma złamaną szczękę. W związku z powyższym funkcjonariusze wszczęli poszukiwania sprawców.

W ciągu 3 dni intensywnej pracy, policjanci natrafili na dowody, które świadczyły, że z pobiciem starszego pana, ma związek trzech mieszkańców Oświęcimia. Wszyscy podejrzewani (w wieku 24, 27 oraz 28 lat zostali zatrzymani na terenie Oświęcimia i osadzeni w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Na podstawie zebranych dowodów przedstawiono im zarzuty pobicia, a następnie, ze względu na niezwykle bulwersujący charakter zdarzenia, śledczy wystąpili z wnioskami o areszt. Do wniosków przychylił się sąd, więc podejrzani wprost z policyjnej celi trafili na trzy miesiące do aresztu.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.