Kraków. Oświęcimska, policyjna drużyna, zajęła III miejsce w Turnieju piłki nożnej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie

W dniu 7 kwietnia 2018 w hali sportowej KS Bronowianka w Krakowie odbył się turniej piłki nożnej halowej policjantów garnizonu małopolskiego, w którym oświęcimska drużyna zajęła III miejsce.

Już po raz kolejny policyjne drużyny piłkarskie z całego województwa małopolskiego miały okazję stanąć naprzeciw siebie do sportowej rywalizacji. Okazją ku temu był sobotni Turniej Piłki Nożnej „o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie”,. Współorganizatorem turnieju był Wydział Kadr i Szkolenia KWP oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa małopolskiego.

Tym razem na parkiecie KS Bronowianki stanęło 9 drużyn. Drużyny te podzielono na dwie grupy. W grupie „A” znajdowały się drużyny: KPP Chrzanów, KPP Oświęcim, KMP Kraków, KMP Nowy Sącz oraz Wydział Konwojowy KWP drużyna II. W grupie „B” zobaczyliśmy zespoły: KMP Tarnów, OPP Kraków, KWP Kraków oraz Wydział Konwojowy KWP drużyna I. Zespół KPP Oświęcim w swojej grupie zajął pierwsze miejsce i w półfinale zmierzył się z drużyną KWP Kraków. W regulaminowym czasie padł remis 0:0, w rzutach karnych lepsi okazali się policjanci z KWP zwyciężając 3:2. W meczu o trzecie miejsce spotkały się drużyny KMP Kraków oraz KPP Oświęcim. W tej rozgrywce zdecydowanymi faworytami okazali się funkcjonariusze z Oświęcimia zwyciężając 3:0, jednocześnie zajmując miejsce na pudle.. W meczu finałowym zagrała drużyna I Wydziału Konwojowego KWP oraz drużyna KWP Kraków. Podczas tego meczu nie padła ani jedna bramka, dlatego o wyniku spotkania zadecydował konkurs rzutów karnych. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do zawodników z „konwojówki”. Wygrali oni w rzutach karnych i zdobyli zasłużone pierwsze miejsce.

Dla finalistów turnieju Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. małopolskiego przygotował pamiątkowe puchary. Wręczył je w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia podinsp. Ryszard Sołkiewicz.

Finaliści Turnieju:

I miejsce – Wydział Konwojowy KWP drużyna I

II miejsce – KWP Kraków

III miejsce – KPP Oświęcim

W skład oświęcimskiej drużyny weszli:
Mirosław Wnuk, Krzysztof Kościelniak, Adrian Stanek, Łukasz Sikora, Tomasz Noworyta oraz Sebastian Tobiasz - z KPP Oświęcim, Michał Gworek z KP Brzeszcze, Krzysztof Kacprzak z KP Zator.