Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Kęty. Na straży ochrony środowiska. Uniemożliwił kontrolę pieca -  zamiast mandatu sprawa karna

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach wszczęli postępowanie karne wobec 68 – letniego mieszkańca Kęt, który uniemożliwił policjantowi i strażnikowi miejskiemu, przeprowadzenie kontroli swojego pieca. W przypadku ujawnienia spalania odpadów, mężczyzna odpowiadałby za wykroczenie i mógłby zostać ukarany mandatem, natomiast za uniemożliwienie dokonania kontroli, grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

W dniu 7 kwietnia 2018, tuż po godzinie 21.00, patrol mieszany Policji i Straży interweniował w związku ze zgłoszeniem mieszkańca Kęt, dotyczącym wydobywania się ciemnego gęstego dymu z komina budynku znajdującego się na terenie jednej z posesji w Kętach. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce, gdzie potwierdzili zgłoszenie. Na posesji znajdował się właściciel posesji, który kategorycznie odmówił wpuszczenia służb w celu skontrolowania pieca. W związku z powyższym został pouczony, że uniemożliwiając przeprowadzenie kontroli dopuszcza się przestępstwa. Niestety nawet pomimo świadomości grożących konsekwencji mężczyzna nie zmienił zdania. Więc funkcjonariusze odstąpili od kontroli sporządzając odpowiednią dokumentację, na postawie której, wobec 68 – latka wszczęto postępowanie w związku z popełnieniem przestępstwa zakłócania kontroli, przeprowadzanej w zakresie ochrony środowiska.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.