Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Gmina Oświęcim.  Policjanci w akcji ratowania życia

Oświęcimscy policjanci podjęli kolejną interwencję, podczas której uratowali życie człowieka. Tym razem to trudne zadanie stanęło przed sierżantem sztabowym Mirosławem Szostek oraz starszym sierżantem Michałem Korczyk - funkcjonariuszami Ogniwa patrolowo – interwencyjnego. Przywrócili oni funkcje życiowe 62 – letniemu mieszkańcowi gminy Oświęcim, który targnął się na własne życie.


Do zdarzenia doszło w dniu 27 marca 2018, tuż po godzinie 13.00 w jednej z podoświęcimskich miejscowości. Policjanci zostali wezwani przez 57 – letnią kobietę, w związku z awanturą, którą wszczął jej 62 – letni partner. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie przed domem zastali dwie roztrzęsione kobiety oraz leżącego na ziemi mężczyznę, który nie dawał żadnych oznak życia. Policjanci natychmiast przystąpili do resuscytacji, w międzyczasie wzywając pogotowie ratunkowe. Przybyły na miejsce lekarz potwierdził, że serce mężczyzny się zatrzymało, lecz prowadzony cały czas masaż serca okazał się skuteczny. Podpięte już przez ratowników medycznych urządzenia wskazały, że serce właśnie podjęło pracę. Mężczyzna odzyskał funkcje życiowe i pod opieką ratowników został zabrany do szpitala.
W trakcie dalszych czynności policjanci w rozmowie ze zgłaszającą ustalili, że partner w trakcie kłótni wyszedł z domu. Następnie targnął się na własne życie. Zauważyła to sąsiadka, która zaalarmowała partnerkę mężczyzny i razem zdjęły sznur z jego szyi.
Policjanci niejednokrotnie pomagają w trudnych sytuacjach życiowych mieszkańców. Najpierw interweniując, a później inicjując pomoc fachowców z różnych ośrodków, udzielających wsparcia w kryzysie. Aby zapobiec eskalacji konfliktu pomiędzy członkami rodziny, należy zacząć działać jak tylko taki problem wystąpi. Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji m.in. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

Poniżej link opisujący poprzednią interwencje dotyczącą ratowania życia nastolatka:

http://oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/oswiecim-nastolatek-siedzial-na-skraju-11-pietrowego-wiezowca-na-ratunek-ruszyli